• Serwis na temat drukarek laserowych oraz niszczarek

Drukarka do firmy – jaki model wybrać?

/

Wybór drukarki do firmy to odwieczny temat rzeka, pomimo tego, że żyjemy w czasach w których dużo mówi się o oszczędnościach i ekologii. Dzięki rozwojowi komunikacji elektronicznej udało się ograniczyć ilość wydruków biurowych, jednak w najbliższym czasie na pewno nie zaniechamy ich drukowania. Dlatego posiadanie drukarki, a raczej urządzenia wielofunkcyjnego, czyli połączenie drukarki, skanera i faksu, jest nadal obowiązkowym wyposażeniem każdego biura. Specyfika danego biura decyduje o tym jakie zalety i parametry powinna posiadać drukarka. Wybrać drukarkę atramentową czy laserową oto jest pytanie, które zadaje sobie każdy przed zakupem.Wybieramy drukarkę do firmy

Nad drukarką igłową nie będziemy się długo rozwodzić, bo służy ona w miejscach, gdzie wymagany jest szybki druk wielu kopii, a jego jakość nie ma dużego znaczenie. Osoby potrzebujące takich rozwiązań mają tego świadomość i nie zamienią tej drukarki na inną. Jeszcze nie tak dawno można było wyróżnić powtarzający się schemat w zastosowaniu drukarek, otóż do firm trafiały monochromatyczne urządzenia laserowe, a do domów i małych biur kolorowe drukarki atramentowe. Bardzo kuszące są kolorowe drukarki laserowe, które pozwalają drukować na miejscu profesjonalnie wyglądający papier firmowy, kolorowe prezentacje czy też broszurki reklamowe, które łatwiej przyciągają oko potencjalnych klientów. Jednak jest pewien minus, ponieważ koszt ich eksploatacji jest dużo wyższy niż modelu monochromatycznego.

W ostatnich latach zaczyna się zacierać podział na biurowe urządzenia laserowe i domowe atramentowe. Na rynku pojawiły się bowiem atramentowe urządzenia wielofunkcyjne. Pozwalają one na szybkie tworzenie kolejnych wydruków, przy czym zapewniają wygodną pracę z poziomu wielu stanowisk. Można dzięki nim uzyskać kolorowe dokumenty po bardzo atrakcyjnych kosztach eksploatacyjnych. Dla małych firm wydruk w formacie A4, czyli na arkuszu 297x210 milimetrów, jest całkowicie wystarczający. Jednak przy wyborze warto wziąć pod uwagę, czy nie zaistnieje potrzeba drukowania w dwa razy większym formacie A3. Format ten jest praktyczny w wypadku tworzenia ofert, projektów czy ogłoszeń, które umieszcza się w witrynie lub tablicy firmowej. Format skanowania A4 jest dobry, gdy dokumenty mają przepisowy formalny margines, jednak jego brak może spowodować ucięcie treści z oryginału. Bezpieczniejszym wyborem zatem jest urządzenie skanujące w formacie A3.