• Serwis na temat drukarek laserowych oraz niszczarek

Wybór niszczarki i podział niszczarek

/

Na początek trzeba sobie odpowiedzieć na kilka kwestii. Podstawowe pytanie zawsze jest takie samo: co będzie niszczone. Wydaje się, że odpowiedź jest tutaj jednoznaczna, że będziemy niszczyć papier. Ale tak naprawdę trzeba sobie dołączyć również inne dodatkowe pytania. Musimy się zastanowić czy dokumenty nie będą spinane czy zszywane. Jeśli tak to urządzenie musi sobie jakoś z tym poradzić, podobnie jak ze składanką komputerową, która może być nawet dwa razy szersza. Trzeba pomyśleć czy przypadkiem nie mamy danych na płytach CD bądź DVD. Jeśli tak to również trzeba pomyśleć o niszczarce, która sobie z nimi poradzi.

Mamy więc różne dostępne na rynku urządzenia, które dobrze poradzą sobie z kartami kredytowymi, płytami czy dyskietkami oraz dokumentami, które są zszyte lub spięte spinaczami. Urządzenie do niszczenia dokumentów szerszych również będzie dało się na rynku znaleźć. Oprócz tego w standardowych paskowo – odcinkowych niszczarkach trzeba uważać również na niszczenie zgniecionego wcześniej papieru. Druga sprawa to ile dokumentów będziemy chcieli niszczyć. Producenci podają przy swoich urządzeniach również kwestię ich wydajności oraz ilość arkuszy, które miesięcznie mogą być bezpiecznie niszczone. Należy się kierować tutaj zdrowym rozsądkiem i racjonalnym wyborem, by nie okazało się, że limit miesięczny wykonujemy w ciągu trzech dni. Trzeba więc wykazać się pewną umiejętnością planowania, by mieć takie urządzenie, które rzeczywiście dobrze się sprawdzi i pozwoli nam na wydajną pracę niezależnie od warunków. Jednocześnie trzeba także pamiętać, że najczęściej producenci podają nam normy dla arkuszy o mniejszej gramaturze niż typowy papier ksero. Musimy więc to odpowiednio przeliczyć.Wybór niszczarki

Podział urządzeń do niszczenia dokumentów na:

• Niszczarki osobiste Z wydajnością do 300 arkuszy dziennie. Mamy takie modele, które są w stanie zniszczyć mniej kartek. Takie urządzenia są tanie a do domowego użytku najczęściej okażą się wystarczające. 

• Niszczarki biurowe Dla kilku osób, które pracują w zespole i niszczą do 2000 kartek dziennie. 

• Niszczarki biurowe do wydruków komputerowych Specjalnie przygotowane niszczarki, które dobrze radzą sobie ze wspominaną już składanką komputerową.

• Niszczarki wysoko wydajne Takie urządzenia, które niszczą bez problemu powyżej 2000 stron dziennie, pośród nich są także takie, które są w stanie na jeden wsad zniszczyć gruby segregator.