• Serwis na temat drukarek laserowych oraz niszczarek

Czy panele akustyczne łagodzą stres?

/

Przeczytaj ten tytuł jeszcze raz.

Czy to aby na pewno oczywiste?

Panele akustyczne z natury pochłaniają hałas, a wszyscy wiemy, że hałas jest stresujący, gdy próbujesz się skupić!

Jest tyle zamieszania wokół paneli akustycznych i większość ludzi nie jest pewna, jak one działają. W rezultacie, są one często pomijane w projektowaniu biur. To wielka szkoda, ponieważ w ten sposób tracisz ogromny wzrost produktywności i pomagasz swoim pracownikom radzić sobie z potencjalnie głośnym i ruchliwym środowiskiem biurowym.

Wróćmy na chwilę do tematu. Panele akustyczne są samodzielnymi panelami lub panelami, które są przymocowane do ściany. Wykonane są z materiałów, które w pewnym stopniu pochłaniają hałas otoczenia, ułatwiając koncentrację w dużym i ruchliwym biurze. Oczywiście, panele te nie są w stanie pochłonąć całego hałasu, ale zmniejszają głośność do pewnego stopnia, co może być więcej niż wystarczające dla Twoich pracowników.

Kluczowe jest to, gdzie umieścisz te panele.

Zwinne miejsca pracy zwykle mają panele akustyczne wokół obszarów współpracy. Wynika to z faktu, że w tego typu miejscach zawsze jest głośno. Ludzie urządzają burze mózgów, wymieniają się pomysłami i czasami takie sesje mogą być bardzo głośne. Kiedy ludzie siedzą przy swoich biurkach w niewielkiej odległości i próbują skoncentrować się na czymś bardziej skomplikowanym, łatwo jest się zestresować lub popełnić błędy w wyniku hałasu.

Dlatego też, gdy panele akustyczne są starannie rozmieszczone, tłumią część hałasu w miejscach współpracy i ułatwiają pracę osobom, które próbują pracować w ciszy i skupieniu.

Jak to wpływa na zmniejszenie stresu?

Ponieważ ludzie mogą wykonywać swoją pracę bez ciągłego rozpraszania się. Popełniają mniej błędów i są bardziej produktywni niż w innym przypadku.

Stres wysuwa się na pierwszy plan, gdy ludzie czują się w dużym stopniu pozbawieni kontroli. Nie jest to jedyny powód, ale w większości przypadków, zwłaszcza w sytuacji pracy, jeśli nie jesteś w kontroli, jak można być, będziesz czuć się jak wszystko porusza się zbyt szybko. Możesz popełniać błędy, ponieważ pędzisz i prawdopodobnie zaczniesz prokrastynować. Żadna z tych rzeczy nie jest produktywna.

Jednak gdy siedzisz w biurze, w którym panuje niewielki hałas, ale taki, z którym możesz sobie łatwo poradzić, jesteś w stanie skupić się i zrobić to, co musisz. Chociaż możesz nie trafić w swoje cele z listy rzeczy do zrobienia każdego dnia, masz większe szanse na uczciwy strzał w to.

Z tego powodu panele akustyczne zmniejszają stres, a także zmniejszają prawdopodobieństwo wystąpienia konfliktów biurowych spowodowanych hałasem.

Duże biura na otwartym planie mają szansę przetrwać jeszcze wiele lat. Obszary te są idealne do współpracy i wzmacniania ducha zespołu. Chociaż mają one kilka minusów, zwłaszcza w zakresie hałasu, można łatwo obejść te problemy w dużym stopniu poprzez wykorzystanie różnych rodzajów mebli biurowych i innowacji.