• Serwis na temat drukarek laserowych oraz niszczarek

Dlaczego późne noce w biurze to wielkie NIE

/

Może Ci się wydawać, że jeśli regularnie pracujesz do późna, Twój szef będzie pod wielkim wrażeniem Twojego zaangażowania.

Czy zdziwiłaby Cię wiadomość, że tak nie jest?

Regularna praca do późna może sprawić, że będziesz wyglądać na niekompetentnego, ponieważ szef będzie się zastanawiał, dlaczego nie udało Ci się zmieścić wszystkiego w czasie, który spędziłeś, siedząc przy swoich wysokiej klasy meblach biurowych! Co więcej, badania wykazały, że zbyt długi czas pracy może z czasem spowodować pogorszenie funkcji poznawczych.

Czy to na pewno powód, aby wyjść z biura na czas? Oczywiście powinieneś robić sobie przerwy, aby pobudzić swój mózg i produktywność.

Pozostawanie do późna ma również szkodliwy wpływ na równowagę między życiem prywatnym a zawodowym. Siedząc w fotelu biurowym i pracując, tracisz czas na spotkania z przyjaciółmi i rodziną! Nie bez powodu mamy ustalone godziny pracy!

Czas, który spędzasz w biurze, powinien być produktywny i nie powinien wymagać poświęcania mu dodatkowych godzin. Ważne jest również wykorzystanie przestrzeni do relaksu w ciągu dnia, aby naładować baterie w czasie przerw. Doskonałą alternatywą są modułowe meble wypoczynkowe, dzięki którym można w ciszy i spokoju spędzić kilka minut wolnego czasu.

Czy regularnie przesiadujesz do późna w biurze?