• Serwis na temat drukarek laserowych oraz niszczarek

Dlaczego jedzenie lunchu przy biurku to poważny problem?

/

Większość pracowników woli spożywać posiłki przy biurku. Czy jesteś winny temu, że jesz lunch przy biurku? No dalej, bądź szczery!

Większość z nas robiła to przynajmniej kilka razy, a wielu z nas robi to bardzo regularnie. Problem w tym, że jeśli jesz lunch przy biurku i nie wychodzisz na przerwę, może pojawić się kilka problemów.

Po pierwsze, obejrzyj ten film, który przedstawia bardzo przekonujące argumenty przemawiające za tym, dlaczego powinieneś odejść od biurka, aby zjeść posiłek w porze lunchu!

Film ten skupia się głównie na fakcie, że wszyscy jesteśmy tak zestresowani, że myślimy, iż jedzenie przy biurku daje nam więcej czasu na pracę. W większości przypadków to po prostu nie działa, ponieważ potrzebujemy przerw, aby skupić umysł! Kawa może w pewnym stopniu pomóc, ale nie jest też cudotwórcą! Pamiętaj, że biurka nie są zaprojektowane jako stoliki kawiarniane.

Drugą kwestią jest higiena. Jeśli nie sprzątasz biurka regularnie i prawidłowo, na Twoim stanowisku pracy może znajdować się nawet 400 razy więcej brudu i bakterii niż na przeciętnej desce klozetowej. Potwierdzają to wyniki badań przeprowadzonych przez Royal College of GPs.
Niech to przez chwilę do nas dotrze!

Idealnym rozwiązaniem jest oderwanie się od biurka i wyjście na zewnątrz, ale jeśli pogoda nie dopisuje, może warto udać się do stołówki lub miejsca wyposażonego w modułowe meble wypoczynkowe? Tutaj można się zrelaksować, zjeść lunch i nawiązać kontakty towarzyskie.