• Serwis na temat drukarek laserowych oraz niszczarek

Drukarki Laserowe – zalety i wady

/

Wady i zalety drukarek laserowychDrukarki laserowe, jeśli zestawi się je z atramentowymi można powiedzieć, że są stosunkowo nowym produktem. Nie tak dawno w większości domów królowały oczywiście drukarki atramentowe. Jednak pojawienie się drukarek laserowych zmieniło rynek i wzbudziło duże zainteresowanie. Coraz więcej osób zaczęło myśleć o kupnie właśnie takiego urządzenia. Czy rzeczywiście drukarka laserowa jest lepsza i warto się zdecydować na jej zakup? Tutaj na pewno jest duże pole do dyskusji. Jeśli będziemy brali pod uwagę drukarki monochromatyczne to rzeczywiście trzeba powiedzieć, że są one świetnym rozwiązaniem. Takie drukarki są szybkie i jednocześnie gwarantują wyjątkową oszczędność. 

Koszt wydruku jednej strony to około 8 groszy, natomiast na drukarce atramentowej będzie to około 80%. Jeśli drukarka ma służyć do drukowania dokumentów tekstowych i prac biurowych to wydaje się, że ten wybór jest oczywisty. Trzeba jednak tutaj zauważyć, że taka drukarka ma również swoje minusy. Chodzi przede wszystkim o drukowanie grafik, które nie będą zbyt dobrze wyglądać, ponieważ taka drukarka charakteryzuje się jednak niską rozdzielczością i nie daje takich możliwości. Przy tekście nie będzie widać żadnego problemu, jeśli natomiast chodzi o grafiki czarnobiałe to niestety wydruk nie będzie zadowalający.Wady i zalety korzystania z drukarek laserowych

Trochę inaczej sytuacja będzie się klarować, gdy chodzi o drukarki kolorowe. Tutaj na druk składają się cztery barwy składowe CMYK. Dlatego drukarka musi wykonywać wydruki jakby cztery razy, a więc koszt będzie na poziomie 32 grosze. Przy drukarce atramentowej będzie to pięć razy mniej. Ale nie jest oczywistym, że taka drukarka laserowa jest lepsza niż atramentowa. Trzeba bowiem powiedzieć sobie jasno, że drukarka laserowa w kolorze będzie bardzo droga i jednocześnie będzie trzeba inwestować w tonery, które będą sporo kosztować. Dlatego nie będzie rzeczą jednoznaczną, że kolorowa drukarka laserowa będzie lepszym wyborem niż drukarka atramentowa. Trzeba więc dobrze przeanalizować sobie czy drukarka laserowa kolorowa będzie tak często wykorzystywana, by jej zakup był rzeczywiście opłacalny. Jeśli nie będziemy w stanie podjąć dobrej decyzji może się okazać, że wydamy na drukarkę duże pieniądze, a potem będzie ona więcej stała niż pracowała.