• Serwis na temat drukarek laserowych oraz niszczarek

Czy awokado to Twój przyjaciel wspomagający pracę mózgu?

/

Jeśli znasz się na trendach żywieniowych, z pewnością wiesz, że jeden owoc robi furorę. Mowa oczywiście o dość egzotycznym awokado.

Czy wiesz, że jedząc awokado na śniadanie, najlepiej w postaci rozbitego tosta, zwiększysz moc swojego mózgu?
Siedząc w fotelu biurowym, będziesz w stanie skoncentrować się i sprostać każdemu wyzwaniu!

Wszystko to dzięki właściwościom awokado poprawiającym krążenie, które zawierają jednonienasycone tłuszcze (te dobre). Oznacza to, że przepływ krwi w całym organizmie jest znacznie lepszej jakości, w tym przepływ krwi do mózgu.

Oczywiście, w naszej diecie potrzebujemy wielu różnych witamin i minerałów, ale awokado to z pewnością superzdrowa żywność, którą powinieneś włączyć do swojego jadłospisu, nawet jeśli siedzisz na wygodnej kanapie w biurze!

Aby pójść o krok dalej, awokado może być również po naszej stronie, jeśli chodzi o ratowanie planety. Pewna meksykańska firma zaczęła ostatnio wykorzystywać pestki awokado do produkcji słomek i jednorazowych sztućców - to naprawdę ekologiczny materiał!

Jeśli masz biurową stołówkę, dlaczego nie włączyć dań na bazie awokado do niektórych serwowanych posiłków? Jest to świetny sposób, aby skłonić pracowników do zdrowszego odżywiania się, a jeśli w biurze jest nowoczesne miejsce do siedzenia podczas przerw, poziom stresu również spadnie!

Co sądzisz o tym zdrowym owocu? Czy jesteś wielkim fanem awokado?