• Serwis na temat drukarek laserowych oraz niszczarek

Wybór właściwej organizacji charytatywnej, z którą firma może się związać

/

Decyzja o nawiązaniu współpracy i wspieraniu organizacji charytatywnej, czy to lokalnej, czy krajowej, to świetny pomysł, który może przynieść duże korzyści także Twojej firmie.

Należy jednak pamiętać, aby wybrać właściwą organizację charytatywną, ponieważ w ten sposób można mieć pewność, że czyni się odpowiednią ilość dobra na rzecz organizacji charytatywnej, która naprawdę współgra z naszą działalnością, a klienci i odbiorcy zewnętrzni dostrzegą ten związek.

Na przykład firma sprzedająca zabawki dla dzieci może zdecydować się na współpracę z lokalnym szpitalem dziecięcym lub organizacją charytatywną. Jest to naturalny i sensowny krok naprzód. Można też działać na skalę krajową, np. w ramach organizacji Help The Aged, Cancer Research itp. i są to organizacje charytatywne, dla których można zrobić wiele dobrego.

Wybór odpowiedniej organizacji charytatywnej oznacza także skonsultowanie się z pracownikami i sprawdzenie, czy ktoś ma jakieś konkretne pomysły, które mają dla niego duże znaczenie. Zbierz wszystkich wokół owalnego stołu w sali konferencyjnej i zapytaj o pomysły.

Jeśli masz więcej niż jeden pomysł, do którego pracownicy zapalili się podczas burzy mózgów przy biurkach lub w sali konferencyjnej, możesz podzielić swoje działania charytatywne między dwa z nich. Najlepiej jednak ograniczyć się do dwóch, a w późniejszym czasie możesz zmienić organizacje charytatywne, dla których pracujesz, aby rozszerzyć tę inicjatywę na inne.